+86-373-3020116
5 Ton batteridrevet overførselsvogn
video
5 Ton batteridrevet overførselsvogn

5 Ton batteridrevet overførselsvogn

5 Ton batteridrevet overførselsvogn BWP trackless transfer cart er en overførselsvogn, der bruger et batteri som strømkilde, en motorreduktionsanordning som et drivsystem og et solidt gummibelagt hjul, der kører direkte på jorden. Det håndholdte betjeningshåndtag realiserer funktionerne til start, ...
Send forespørgsel
Product Details of5 Ton batteridrevet overførselsvogn

5 Ton batteridrevet overførselsvogn

BWP sporløs overførselsvogn er en overførselsvogn, der bruger et batteri som en strømkilde, en motorreduktion som et drivsystem og et solidt gummibelagt hjul, der løber direkte på jorden.

Det håndholdte betjeningshåndtag realiserer funktionerne til start, stop, videresendelse, tilbagespoling og drejning af overførselsvognen.


5 Ton Battery Powered Transfer Cart

Driften er ubegrænset, og de importerede hjul sikrer, at jorden ikke beskadiges. 360 ° in situ drejning er velegnet til drift i et snævrere rum, 360 graders ingen dødvinkelbeskyttelse, automatisk stop, når man møder mennesker osv., For at sikre sikkerheden under drift. Det bruges i vid udstrækning til kortdistance transport af varer i værksteder og lagre. Det har kendetegnene ved høj ydeevne, lav støj, ingen forurening, fleksibel drift, sikker og praktisk osv.


Parameter (tilpasset tilgængelig)

Model

BWP-2TBWP-10TBWP-20TBWP-30TBWP-50TBWP-63TBWP-150T
Nominel belastning (T)21020305063150
Bordstørrelselængde (L)20003600400045005500560010000
Bredde (W)1500200022002200250025003000
Højde (H)4505005506006507001200
Hjulbund (mm)1200260028003200420043007000
Hjuldiameter (mm)Φ270Φ300Φ350Φ400Φ500Φ600Φ600
Frihøjde (mm)50505050507575
Motorkraft (Kw)11.62.23.556.315
Batterikapacitet (Ah)180160180250330400600
Batterispænding (V)24484848484872
Driftstid ved fuld belastning4.324.843.53.332.9
Løbeafstand for en opladning (km)6.57.24.84.243.63.2
Maks. Hjulbelastning (KN)14.442.677.7110.4174221.4265.2

Battery Powered Transfer Cart

Ansøgning:Automobilproduktion, skibsbygning, stempling, minetransport, stålinstallation, transport og samling af store maskiner og udstyr mv.


Kundebesøg

5 Ton Battery Powered Transfer Cart Price

China Battery Powered Transfer Cart

Populære tags: 5 ton batteridrevet overførselsvogn, Kina, producenter, leverandører, fabrik, tilpasset, fremstillet i Kina

Send forespørgsel

(0/10)

clearall