+86-373-3020116
Selvlæssende overførselskurv
video
Selvlæssende overførselskurv

Selvlæssende overførselskurv

Selvladende overførselsvogn Den batteridrevne værksteds sporløse overførselsvogn er et af vores almindelige modne produkter, som kan tilpasses efter kundernes faktiske behov. Såsom strømforsyning, operativsystem, kontrolsystem, sporede eller ikke-sporede, styrbare, hjul, stel ...
Send forespørgsel
Product Details ofSelvlæssende overførselskurv

Selvlæssende overførselskurv

Den batteridrevne workshop trackless transfervogn er et af vores almindelige modne produkter, som kan tilpasses efter kundernes faktiske behov. Såsom strømforsyning, operativsystem, kontrolsystem, sporede eller ikke-sporede, styrbare, hjulede, rammestruktur osv., Og derefter give dig passende løsninger.


Self Loading Transfer Cart


Parameter

Model

BWP-2TBWP-10TBWP-20TBWP-30TBWP-50TBWP-63TBWP-150T
Nominel belastning (T)21020305063150
Bordstørrelselængde (L)20003600400045005500560010000
Bredde (W)1500200022002200250025003000
Højde (H)4505005506006507001200
Hjulbase (mm)1200260028003200420043007000
Hjuldiameter (mm)Φ270Φ300Φ350Φ400Φ500Φ600Φ600
Frihøjde (mm)50505050507575
Motoreffekt (Kw)11.62.23.556.315
Batterikapacitet (Ah)180160180250330400600
Batterispænding (V)24484848484872
Køretid ved fuld belastning4.324.843.53.332.9
Løbeafstand for en afgift (km)6.57.24.84.243.63.2
Maks. Hjullast (KN)14.442.677.7110.4174221.4265.2


Egenskaber ved selvladende transportvogn

1. Det er ikke begrænset af sporet, kan gå på jorden og realisere en 360-graders drejning.

2. Den er velegnet til forskellige miljøer og kan bruges i indendørs eller udendørs høj temperatur og eksplosionssikre miljøer.

3. PU -hjul og dæk kan køres på cementgrund for at undgå skader på jorden.

4. Udstyret med nødstop, lys, sensorstop, lyd og lysalarm for at sikre sikkerheden.

5. Velegnet til fjerndrift. Betjeningshåndtaget og fjernbetjeningen kan udskiftes.

6. Tilpasset til dig. Tilpas bordstørrelse, kørehastighed, belastning osv. Opfyld dine krav.

7. Udstyret med sikkerhedsadvarsel og automatisk nedlukningsenhed.


Worskshop transfer cart



Hvordan vælger man det rigtige transportvognsystem?

Alle vores jernbanetransportvogne og sporløse overførselsvogne er tilpasset efter kundens krav. For at vælge den mest egnede transfervogn skal du angive følgende oplysninger:

· Hvilke materialer/varer overføres eller håndteres?

· Hvilken bæreevne har du brug for?

· Kører denne transfervogn på banen eller på jorden (gulvet)?

· Dine krav til bordstørrelse: længde, bredde, højde?

· Hvad med løbeafstanden?

Populære tags: selvladende transportvogn, Kina, producenter, leverandører, fabrik, tilpasset, fremstillet i Kina

Send forespørgsel

(0/10)

clearall